Електрокотли для опалення трифазні


Побутові електрокотли зручні в експлуатації, ефективні та недорогі порівняно з газовими чи твердопаливними агрегатами. Щоб встановити такий нагрівач, не треба будувати димар, отримувати дозвіл, виділяти місце під складування дров. Єдиний серйозний мінус – вартість електроенергії – нівелюється нічним тарифом. Щоб організувати електрообігрів, лишається вирішити ключове питання – як вибрати електричний котел для опалення приватного будинку чи квартири.

Економний електрокотел – це міф

Електрику набагато простіше перетворити на тепло, ніж горючі енергоносії – природний газ, тверде паливо, солярку. Наведемо 3 простих приклади побічного виділення теплоти під час використання електроенергії:

 • обмотки будь-якого працюючого електродвигуна завжди нагріваються;
 • лампочка (навіть світлодіодна) разом зі світлом виділяє тепло;
 • гріються навіть кабелі, по яких тече струм.

Зауважте, вказане обладнання покликане виконувати свої функції, а не опалювати будинок. Двигун обертає якийсь механізм, лампа світить, проводка живить їх енергією. Утворення надлишків теплоти – побічний ефект, що виникає через опір зазначених елементів.


Нагрівальні елементи електрокотлів
Спіральний та індукційний нагрівач, що перетворює електроенергію на теплоту з ефективністю 99%

Щоб перетворити всю електричну енергію на теплову, досить створити в ланцюзі ділянку високого опору, яка сама не зруйнується від нагрівання. Такий елемент називається електронагрівачем. Другий спосіб отримати тепло складніший – створити індукційний вихровий струм, що нагріватиме металевий предмет в зоні дії котушки-індуктора.

Важливий момент. Незалежно від способу перетворення, 98–99% електрики перетвориться на теплоту. Тобто, будь-який електроопалювальний прилад працюватиме з ККД 98–99%, не менше. Це означає, що самий економний електричний котел не існує, усі агрегати однаково ефективні. Що б не казали продавці побутової техніки.


Вибір теплогенератора за потужністю

Щоб підібрати потужність електрокотла, насамперед порахуйте теплові втрати свого будинку. Наближений спосіб розрахунку ви, напевно, знаєте: для обігріву 100 квадратних метрів площі будівлі береться опалювальний агрегат продуктивністю 10 кВт, на 200 м² – 20 кВт, тощо. Якщо хочете отримати точніший результат, скористайтеся нашими розрахунковими методиками.

Розрахунок площі будинку і потрібного тепла
Досить наближений метод розрахунку – площу всіх приміщень ділимо на 10, отримуємо тепловтрати в кіловатах

Тепер визначимо задачі, які має вирішувати електричний котел (вибираємо підходящий пункт списку):


 • цілодобове опалення квартири, дачі, заміського будинку;
 • те саме, з підігрівом води для санітарно-побутових потреб;
 • робота в нічний час за дешевим тарифом;
 • черговий обігрів за відсутності людей – підтримання температури повітря +5…10 °C.

Примітка. Нічне опалення будинку електричним котлом можна поєднати з нагрівом теплоакумулятора. О 7.00 ранку агрегат відключається, далі водяна система отримує тепло, накопичене в буферній ємності. 2 умови: виділений ліміт витрати електроенергії має становити 15…20 кВт + електрокотел достатньої потужності.

Повноцінне опалення електрикою обходиться недешево і зазвичай застосовується в разі потреби. Більш вигідний варіант – нічний обігрів з 23.00 вечора до 7.00 ранку, коли вартість енергії вдвічі меншає. Черговий режим використовується на будівельних об’єктах або дачах, де господарі перебувають 2–3 дні щотижня.

Вибираємо потужність електричного опалювального котла відповідно до поставлених задач:

 1. Для цілодобової роботи агрегат підбирається з запасом 10…20%. Тобто, цифра тепловтрат множиться на коефіцієнт 1.1–1.2. Наприклад, будинок площею 60 квадратів втрачає 4 кВт, продуктивність електрокотла складатиме 4 х 1.2 = 4.8 кВт.

 2. Під гаряче водопостачання (ГВП) потужність агрегата слід збільшити на 50%. Тобто, цифру 4 кВт з прикладу множимо на коефіцієнт 1.5 (отримуємо 6 кВт).

  Підключення електрокотла до накопичувального бойлера
  Для отримання гарячої води одноконтурний електрокотел підключається до бойлера непрямого нагріву через триходовий клапан. Останній перемикає теплоносій між баком і системою опалення
 3. Електронагрівальний апарат для нічного опалення можна брати без запасу потужності, якщо вранці його замінює газовий чи твердопаливний котел. Зниження температури до 18–19 °C під час сну не є критичним, зате заощадить кошти.
 4. Потужність електрокотла, що підтримує плюсову температуру в приміщенні, беремо із знижуючим коефіцієнтом 0.6–0.7 (мінус 30–40%) від кількості тепловтрат.

Порада. Для організації ГВП не варто шукати двоконтурний котел. Зазвичай реалізується 2 варіанти: встановлюється окремий електричний водонагрівач або потужніший теплогенератор плюс бойлер непрямого нагріву.

Продуктивність обігрівача для нічної «зарядки» теплоакумулятора залежить від обсягу бака і визначається індивідуально. Підбір електрокотла за стандартних умов описується у відеоролику:

3 види електроопалювальних агрегатів

Наступний етап – вибір типу котла. Є 3 різновиди електричних водогрійних апаратів, що відрізняються за принципом роботи:

 • теплогенератори з трубчастими нагрівальними елементами (ТЕНами);
 • електродні;
 • індукційні.

Ділити електроустановки на види за іншими ознаками безглуздо. Наприклад, напруга живлення – 220 або 380 вольт – залежить від потужності агрегату, а не способу підігріву води. Зазвичай нагрівачі до 6 кВт підключаються до однофазної мережі 220 В, 7 кіловат чи більше – до трифазної (380 вольт).


Комплектація і автоматика управління теж буває різною, це питання пропонуємо розглянути в кінці публікації. Спочатку розберемо переваги й недоліки 3 видів електрокотлів.

Плюси і мінуси ТЕНових котлів

ТЕН – це і є ділянка електричного ланцюга з високим опором. Зовнішній корпус – мідна трубка (пряма або вигнута), всередину закладена нагрівальна спіраль з жароміцного хромонікелевого сплаву. Ізолятором між мідною стінкою і спіраллю виступає керамічна засипка.

Креслення ТЕНа в розрізі
Конструкція трубчастого електронагрівача, що застосовується в опалювальних котлах

Коротко перерахуємо складові елементи будь-якого електричного котла (не тільки ТЕНового):

 • нагрівальний блок, в даному випадку – герметична ємність з ТЕНами всередині;
 • автоматика управління – термостат, датчики температури, виконавчий елемент (реле, пускач);
 • корпус з ручками/кнопками управління.

Довідка. Виконавчий елемент подає чи перериває електроживлення нагрівачів за командою термостата. Буває 2 типів – механічний і електронний. В першому випадку ланцюг розриває пускач або контактор, який досить гучно клацає. У другому випадку живленням керує блок сімісторів, він працює безшумно.

Алгоритм роботи електричного котла мало відрізняється від інших обігрівальних приладів. Теплоносій нагрівся до налаштованої температури – ТЕН відключився, вода почала остигати – включився. Якщо в ємності стоїть 2…4 нагрівачі, то блок управління включає їх по черзі, реалізований так званий ступінчастий нагрів.

Найпростіший електрокотел з ТЕНами
Будова найпростішого водогрійного електрокотла

Перерахуємо переваги електричних ТЕНових котлів:


 • теплова продуктивність агрегата не залежить від зовнішніх чинників, змінюється тільки за командою блоку управління;
 • нагрівальна спіраль надійно ізольована від контакту з теплоносієм, теплогенератор однаково добре працює зі звичайною водою і незамерзаючою рідиною;
 • вихід з ладу 1 нагрівача з групи не означає зупинку котла, просто знизиться його потужність;
 • замінити перегорілий ТЕН нескладно і недорого;
 • надійність ТЕНових агрегатів перевірена багаторічною практикою.

Електричні котли з трубчастими нагрівачами позбавлені серйозних недоліків. Відзначимо 3 другорядних мінуси:

 1. Оскільки ніхромова спіраль оточена керамічною засипкою, передача тепла мідному корпусу відбувається трохи довше, ніж в інших електрокотлах.
 2. При використанні жорсткої води мідна трубка покривається зовні шаром відкладень. Теплообмін ускладнюється, підвищується температура поверхні, термін служби спіралі скорочується.
 3. Якщо відбір тепла припиняється, спіраль ТЕНа згорає від перегріву. Тобто, нагрівач не терпить «сухого ходу», випадкове ввімкнення електрокотла без води гарантовано призведе до поломки.

За ціною котел електричний з ТЕНами займає середню позицію між індукційними і електродними моделями. На ціноутворення сильно впливає комплектація. Наприклад, польська настінна міні-котельня Kospel EKCO.LN2-6 (6 кВт) з насосом і розширювальним бачком коштує близько 600 у. о., а простий агрегат без наворотів Heatman Light 6/220 – усього 100 у. о.

Конструкція настінного електрокотла
У багатьох настінних котлах плаский розширювальний бачок ховається на задній панелі агрегата

Переваги електродних нагрівачів

В цілому будова електродного котла повторює конструкцію апарата з ТЕНами. Відрізняється лише силовий блок – циліндрична камера із сталевим електродом (або декількома) всередині. Секція нагрівання відокремлена від шафи управління, що встановлюється поруч на стіні. Підвищений опір в ланцюзі створює сама вода, точніше, її прошарок між внутрішнім електродом і металевим корпусом.


Пояснення. Електрокотел працює за принципом кип’ятильника, зробленого з 2 залізних пластин. Між ними тече вода і працює як провідник, електричний заряд переносять іони – заряджені частки солей магнію і кальцію. Вода нагрівається виділеним теплом. Звідси друга назва котла – іонний.

Електродний котел в розрізі

Плюси електродних котлів:

 • нагрівальний блок складається буквально з 2 залізяк, ламатися в ньому нічому навіть за відсутності води або в разі перегріву;
 • перепади напруги силовому блоку нестрашні, може постраждати лише чутлива автоматика (якщо вона є);
 • великий вміст солей – жорсткість води – тільки збільшує швидкість нагріву, накип на електродах незначно зменшує потужність апарата;
 • опалювальні агрегати певних моделей можуть використовуватися в самопливних системах опалення;
 • компактність.

Для порівняння наведемо вартість 6-кіловатного нагрівача відомого бренду «Галан», з комплектом автоматики котел коштуватиме 155 у. о. За даними виробника, витрата електроенергії теплогенератором 6 кВт складе приблизно 950 кВт на місяць. Якщо з’явиться необхідність наростити потужність, досить купити другий силовий блок і встановити в каскаді з першим.

Монтажний комплект електродного котла

Електричні іонні котли заробили чимало негативних відгуків домовласників на форумах. Причина – суттєві недоліки водогрійних апаратів:

 1. Під час нагрівання йде хімічна реакція електролізу, солі магнію і кальцію розкладаються, через це потужність котла помітно знижується (приблизно протягом 2 місяців).
 2. Продуктивність агрегата – величина змінна. Залежить від концентрації солей, температури води і напруги в мережі.
 3. Зі звичайними антифризами для опалення електродний котел «не дружить», доведеться купувати спеціальну рідину. Дистильовану воду використовувати не можна, бо вона не проводить струм.
 4. Від реакції електролізу виділяється суміш різних газів (іноді – горюча). Ці гази можуть потрапити до радіаторів закритої системи опалення.
 5. Силовий блок працює на повну потужність у режимі старт/стоп. Щоб організувати ступінчасте регулювання, знадобиться дорога автоматика.

Особистий відгук автора. Опалюю будинок 100 м² електродним котлом, таймер вмикає нагрів тільки вночі. Теплоносій – водопровідна вода, без добавок. Через розкладання солей її доводиться міняти 1 раз на півтора місяці, інакше потужність електрокотла падає приблизно на 50%. Підсолювати за інструкцією побоююся, оскільки система змонтована зі сталевих труб, передбачений самоплив.

Особливості індукційних апаратів

Цей електрокотел теж розділений на 2 частини – нагрівальний блок і шафа управління зі стандартною автоматикою. Секція нагрівання – це запаяний циліндричний корпус, всередині розташовується котушка-індуктор і металевий сердечник – труба, крізь яку тече теплоносій. Як працює електричний індукційний котел:

 1. Після ввімкнення апарата контактор замикає силовий ланцюг за командою автоматики. На котушку подається напруга 220 чи 380 вольт.
 2. Індуктор створює навколо сердечника вихровий струм високої щільності, тому металева труба нагрівається. Тепло передається воді, що протікає трубою.
 3. Нагрівальний елемент працює у режимі on/off на повній потужності, поки датчик не зафіксує досягнення налаштованої користувачем температури. Потім автоматика відмикає нагрів і очікує, доки теплоносій охолоне.

Примітка. Індуктор електрокотла завжди вмикається на максимальну потужність, ступінчастий нагрів відсутній.

Конструкція індукційного котла
Конструкція і принцип роботи індукційного водонагрівача

Вихрові електронагрівачі – відносно новий вид котлів опалення. Апарати не встигли заслужити собі певну репутацію, оскільки опалюють приватні будинки щонайбільше 10 років. Про надійність судити рано, тому вкажемо очевидні особливості індукційних теплогенераторів:

 • за відсутності води або після зупинки циркуляції силовий блок виходить з ладу;
 • заварений корпус є нерозбірним, тому нагрівальна секція повністю міняється у разі поломки (наприклад, замикання між витками всередині котушки);
 • агрегат досить важкий, блок нагріву 5 кВт важить близько 24 кг, 20 кВт – 76 кг;
 • немає ступінчастого нагрівання – з’являються перепади напруги в будинковій електромережі в момент запуску котла.

Окреме питання – ціна вихрових нагрівачів. Опалювальний котел електричний потужністю 5 кВт у мінімальній комплектації коштує близько 450 у. о., це сильно дорожче за конкурентів. Свою думку про індукційні опалювачі висловить експерт на відео:

Комплектація опалювальних агрегатів

Ми вже перераховували елементи будь-якого електрокотла в базовій, найдешевшій комплектації. Це нагрівальний блок, терморегулятор, автоматика з виконавчим механізмом, органи управління і датчик температури.

Важливий нюанс. В бюджетних версіях котлів виконавчим елементом виступає магнітний пускач. Він голосно клацає в момент ввімкнення нагріву, звук добре чути в кімнатах, прилеглих до котельні.

В розширеній комплектації виробники оснащують електрокотли таким обладнанням:

 • малошумний модульний контактор замість магнітного пускача;
 • циркуляційний насос;
 • мембранний розширювальний бак для закритої опалювальної системи;
 • датчики перегріву і тиску теплоносія;
 • група безпеки – автоматичний розповітрювач, запобіжний клапан;
 • датчик циркуляції – для індукційних теплогенераторів;
 • погодна автоматика;
 • РК-дисплей, термостат, GSM модуль дистанційного керування зі смартфона.

Електрокотли фірми Kospel

Зрозуміло, що «жирна» комплектація електричного котла коштуватиме суттєво дорожче за «бідну». З іншого боку, розширювальний бачок, насос і групу безпеки все одно доведеться купувати. Набагато зручніше монтувати агрегат, коли зазначені елементи вмонтовані всередину корпусу.

Який електрокотел вибрати – рекомендації

У 90% ми радимо вибирати електричний котел з ТЕНами. Це надійні пристрої, що однаково підходять до різних систем опалення – радіаторів, теплої підлоги, підлогових чи плінтусних конвекторів. Ступінь укомплектованості підбирайте виходячи з умов монтажу, експлуатації та виділеного бюджету.

Ще кілька порад:

 1. У квартиру однозначно беріть настінну електричну міні-котельню, обладнану ТЕНами, власним насосом і баком.
 2. Якщо електрокотел має працювати в парі з твердопаливним або газовим агрегатом, краще підібрати модель без вбудованого насоса і розширювального бака. Зазначене обладнання підключається окремо – бачок працює на всю систему, насос управляється кімнатним терморегулятором, як показано на схемі.

  Схема підключення електрокотла до системи з іншим котлом
  Циркуляційним насосом зручніше управляти, коли він стоїть окремо від котла
 3. Встановлюйте окремий терморегулятор. Тоді котел орієнтуватиметься за температурою повітря, а не теплоносія.
 4. Електродний теплогенератор беріть у 3 випадках: обмежений бюджет, недостатньо місця в котельні чи підключення до гравітаційної опалювальної розводки без насоса.
 5. Найменше проблем електродні агрегати створюють у відкритих системах – утворені гази благополучно виходять в атмосферу крізь розширювальний бак.
 6. Індукційний котел вибирайте за бажанням і наявністю коштів. Але врахуйте: досвід експлуатації показав, що цей апарат нічим не кращий за ТЕНовий. Особливих технічних проблем з індукційними опалювачами не відзначається, тільки фінансові.

Зауваження. Котел електродного типу для самопливної системи має оснащуватися патрубками відповідного діаметру (мінімум – Ø32 мм), подача спрямована догори.

До водяної теплої підлоги підійде лише електричний ТЕНовий котел. Індукційним і електродним агрегатам без ступеневого нагріву складно підтримувати низьку температуру води в підлогових контурах – 35…45 °C.

Наостанок про витрату електроенергії

Природне бажання домовласника – знати, скільки електрики витратить електричний котел в період опалення приватного будинку. На жаль, реальне споживання передбачити неможливо. Показник занадто індивідуальний та залежить від ряду факторів – утеплення, підтримуваної всередині температури, погоди.

Місячну витрату можна порахувати приблизно: узяти 50% від розрахункових тепловтрат будинку, помножити на 24 години і 30 діб. Приклад: втрати становлять 6 кВт, половина – 3 кВт, на добу 3 х 24 = 72 кВт, на місяць – 72 х 30 = 2160 кВт. Чому беремо ½ потужності: протягом сезону погода не завжди холодна, чим тепліше надворі, тим частіше електрокотел вимикається.

Приклад з особистого досвіду. Будинок 100 м² топиться вночі електродним котлом 9 кВт протягом 8 годин. За 6 місяців опалювального сезону електрокотел спожив 9104 кВт. Середньомісячні витрати енергії склали 1517 кВт, середньодобові – 1517/30 = 50.6 кВт.

Источник: otivent.com

Електрокотли: властивості та переваги

Електрокотли: властивості і переваги

Аналіз переваг дає можливість оцінити правильність придбання того чи іншого виробу. Крім особливостей кожної конкретної моделі, варто звернути увагу на переваги цих невеликих і компактних агрегатів у цілому.

Серед безперечних переваг електрокотлів відзначають:

 • невелика вага і компактний розмір, які дозволяють закріпити його в зручному місці;
 • сучасну автоматику, яка відмінно захищає агрегат від перепадів напруги і вимикає його автоматично, в разі збою;
 • продуману систему датчиків і індикації, що дозволяє легко зорієнтуватися в проблемі;
 • низький рівень шуму;
 • повну пожежо — та електробезпеку;
 • доступну ціну.

Електрокотел не потребує регулярного технічного обслуговування. Досить здійснення профілактики 1 раз в рік. Такому агрегату не потрібен димохід і його підключити простіше, ніж газовий котел.

Вибрати та купити електрокотел з безлічі моделей – досить складно. Асортимент дуже широкий і включає агрегати від більш ніж 20 виробників з різними характеристиками. Тому для того, щоб зрозуміти, як вибрати електрокотел – необхідно розібратися в принципі його роботи.

Електрокотли: технічні характеристики і критерії вибору

Електрокотли: технічні характеристики та критерії вибору

Котел може вирішувати 2 завдання: забезпечити роботу опалювальної системи і наявність гарячої води в приміщенні. Тому модельний ряд ділять на одноконтурні та електричні двоконтурні котли.

Одноконтурні моделі працюють тільки на опалення, виконуючи лише одну задачу. А двоконтурні підтримують опалення і забезпечують побутових споживачів гарячою водою: мийку, ванну, пральну і посудомийну машини. Купити одноконтурний електричний котел можна для таких нежитлових приміщень, у яких необхідно підтримувати опалення в зимовий період або для торгових центрів, де гарячу воду забезпечують бойлери. Вартість такого котла буде наполовину дешевше двоконтурної моделі.

Електрокотли: потужність агрегату

Перш за все котли відрізняються потужністю, а потім функціоналом і способом підігріву теплоносія. Потужність відповідає за витрату енергії, витраченої на роботу опалювальної системи. Вона залежить від площі і при цьому на кожні 10 кв. м вам знадобиться 1 кВт потужності.

Регулювання потужності може бути плавною і ступінчастою. Котли з плавним регулюванням відрізняються наявністю реостата. Також слід врахувати, що витрата потужності, зазначені в паспорті виробу характерні для ідеальних умов роботи: утеплені стіни, відсутність тепловтрат через підлогу, дах, вікна і наявність висоти приміщення до 3 м. Якщо приміщення не утеплене, то цей параметр потрібно збільшувати. В середньому неутеплене приміщення втрачає від 30 до 50% тепла, що вимагає деякого збільшення потужності.

Щоб з’ясувати чи достатньо ефективна наявна система утеплення приміщення, виміряйте температуру повітря внизу і вгорі кімнати взимку при закритих дверях. Якщо перепад становить більше 4 градусів, то будівля потрібно утеплювати або зупинити свій вибір на більш потужної моделі. Зазвичай досить придбати електричний котел з потужністю на 10-15% вище нормативної.

Система управління котлом зазвичай автоматична. Від користувача потрібно один раз встановити температурний режим для котла, а потім він буде працювати за введеними параметрами. Вироби преміум-класу відрізняє наявність мікропроцесорного блоку управління. З його допомогою можна задати програму обігріву. Для цього задають час роботи і температуру, до якої повинна бути прогріта вода в системі. Це дуже зручно – при відсутності людей в приміщенні можна переводити котел на мінімальну температуру обігріву (+8ºС).

Який електрокотел вибрати: спосіб підігріву теплоносія

Який електрокотел вибрати: спосіб підігріву теплоносія

Будь-який котел характеризується коефіцієнтом корисної дії. У більшості моделей він вказується рівним 98%. Для побутового споживача вибір між різними моделями – це вибір за способом підігріву теплоносія. В опаленні теплоносієм може бути вода, масло, антифриз та інші речовини. Спосіб підігріву – це основна використовувана технологія і саме від неї залежить половина ціни виробу.

Вибір електрокотла можливий з наступних моделей:

 • індукційних;
 • електродних;
 • з використанням тенів.

Ціна електродного котла – найдоступніша. У такому агрегаті рідина подається між двома електродами, які і виконують її нагрів. Проблемою котла на електродах може стати вода невідповідної якості.

Жорстка вода, що містить надлишок солей важких металів, утворює на електродах накип, що призводить до неправильної роботи. Щоб перешкодити її утворення – використовуйте магістральні чи інші фільтри для очищення води, що потрапляє в систему. Це дозволить вам збільшити термін корисного використання агрегату без ремонту. При покупці моделі потрібно враховувати, що котел добре переносить перепади напруги, але дуже чутливий до відсутності води в системі.

Котел з Теном – це найбільш поширена модель економічних електричних котлів до 3 кВт. Його проста конструкція складається з бака для води і Тенів, які її нагрівають. Чим більше нагрівальних елементів у моделі, тим вище його тепловіддача. Можливість включення не всіх Тенів в роботу – унікальна здатність такого агрегату.

Остання розробка у виробництві котлів опалювальних – індукційні моделі. Вони використовуються в закритих опалювальних контурах. Нагрів теплоносія виконується за рахунок вихрових струмів і це може бути не тільки вода, але і масло або інша речовина. Переваги індукційного котла в тому, що він здатний прослужити від 30 до 40 років без ремонту. У ньому немає необхідності замінювати будь-які елементи, він не протікає і не має обмежень по теплоносіях. Вартість такого котла досить висока.

Комплектація

Звичайний електрокотел двоконтурний не вимагає дооснащення системи додатковими пристроями. Він вже укомплектований насосом, розширювальним баком і фільтром тонкого очищення, має функції самовідключення в разі аварії. Якщо вода у водопровідній системі недостатньо якісна, то має сенс встановити в систему фільтр для очищення води. Він продовжить термін корисного використання котла та інших побутових приладів.

Підключення котла

Котли можуть працювати від електромереж з різною напругою. Так виділяють електрокотли на 220 вольт і електрокотли на 380 В. Для побутового застосування використовують однофазні електрокотли, що працюють від мережі 220 V. Якщо мова йде про опалення великих виробничих площ, від 100-150 кв. м, то краще купувати трифазні електрокотли, що працюють від напруги 380 V.

Монтаж

Більшість потенційних покупців бажають компактні настінні електричні котли. Вони займають небагато місця і підходять як для приватних будинків, так і для квартир. Невеликі підприємства: будинки побуту, салони краси, фітнес-центри, пральні та інші організації з великою витратою води воліють встановлювати підлогові електричні котли.

Економія енергоносіїв

Електрокотел може використовуватися як основний прилад системи опалення або як допоміжний. Наявність двозонального лічильника дозволить користувачеві знизити ціну за роботу електрокотла в нічний час. Це економить близько 20-30% вартості.

Опалювальні системи в сучасних будинках дуже різноманітні. Це пов’язано з періодичною зміною цін на ті чи інші енергоресурси. Якщо у вас може часто бути відсутнім електроенергія, то доцільно встановити в систему окрім електрокотла ще один, на іншому паливі. Надійність і стабільна наявність електрики стануть важливим фактором у визначенні того, як підібрати котел з кращими можливостями.

Деякі моделі оснащені функцією економного енергоспоживання. Якщо людей в приміщенні немає– агрегат працює в еко-режимі з підтриманням невисоких значень температури (до +8 ºС). Завдяки цій функції виникає ще до 20% економії енергоносіїв. При необхідності електрокотел швидко нагріває приміщення і підтримує температуру на заданому рівні.

Електричні котли опалення: вибір та відгуки

Електричні котли опалення: вибір і відгуки

Електрокотли мають безліч переваг. Серед них і великий вибір моделей і широкий ціновий діапазон. Відсутність відкритого вогню в пальнику зводить нанівець виникнення пожежі. У разі перегріву від перепаду електронапруги – котел буде вимкнений автоматикою. Тому ці котли завжди безпечні.

Котел практично не шумить – ви можете його встановити на кухні, в передпокої або будь-якому іншому приміщенні. Він легко встановлюється і підключається. Купуючи модель в середньому ціновому діапазоні – розгляньте котли з тенами. Вони характеризуються відмінною якістю, великим терміном експлуатації і помірною ціною.

При виборі виробника, зверніть увагу на популярність і затребуваність його продукції. Незважаючи на те, що у продажу є продукція різних брендів: європейських, китайських, російських та інших, лідерами вважаються котли європейського походження. Покупці більше довіряють їх якості.

На думку відділу продажів компанії VENCON, при виборі покупці враховують:

 • простоту монтажу та управління;
 • наявність самодіагностики;
 • можливість підключення теплої підлоги;
 • можливість підключення до системи «розумний будинок» і зовнішнє управління;
 • зовнішній вигляд моделі.

Як вибрати електрокотел для дому: ціни

Як вибрати електрокотел для дому: ціни

Ціна європейських моделей може бути в 2 рази вище вартості котлів інших брендів. Купуючи таку модель, враховуйте, що виробництво може вестися на заводах, які розташовані в різних частинах світу. Тому при гарній якості продукції в цілому, окремі серії, навіть провідних виробників, можуть не порадувати якістю.

На вартість впливає якість комплектуючих. Так, котли, зібрані в Росії чи Китаї, можуть комплектуватися більш дешевими елементами, що дозволяє їм знижувати ціни. При покупці звертайте увагу на насос – саме він гарантує працездатність агрегату і можливість економити на опаленні. Європейські моделі часто мають більш плавне регулювання функцій і більше режимів роботи.

На вартість також впливають комплектація і функціональність. Всі котли забезпечують працездатність системи опалення. Вироби класу «Стандарт» мають електронне або механічне управління, можливість регулювання температури води, функцію самодіагностики і підключення до системи «Тепла підлога». А ось функцію управління зі смартфона підтримують тільки моделі преміум-класу.

Якщо ви не впевнені у виборі котла або вам потрібна порада-звертайтеся! Фахівці компанії VENCON завжди дадуть грамотну консультацію і допоможуть визначитися з вибором.

Источник: vencon.ua

Выбор котла: оценка основных параметров

При покупке отопительного агрегата для обустройства системы электрического отопления стоит учесть площадь жилья, теплосберегающие показатели материалов, из которых построен дом, а также климатические характеристики региона.

Основные параметры выбора:

 • мощность;
 • тип подключения;
 • комплектация;
 • способ регулировки производительности;
 • вариант управления.

Мощность. Главная характеристика, показывающая интенсивность обогрева. Для ее определения используют специальные калькуляторы, ориентируются на рекомендации производителей котлов или рассчитывают самостоятельно.

К полученному значению прибавляют 100 Вт из расчета на каждое окно и 200 Вт – на каждую входную дверь.

Следует учесть и климатическую зону. Табличные коэффициенты, на которые необходимо умножить расчетную цифру:

 • северные регионы – 1,8-2;
 • центральная зона – 1,2-1,4;
 • южная местность – 0,7-0,9.

При выборе электрокотла для коттеджа, частного дома итоговое значение стоит умножить на 1,5. Запас в 50% необходим на покрытие тепловых издержек через потолок и стены.

Этот параметр зависит от мощности котла. Для приборов до 9 кВт возможно подключение к однофазной сети. Высокомощные агрегаты требуют подвода сети в 380 В. На проведение отдельной трехфазной сетки потребуется разрешение.

Комплектация. Возможны два варианта:

 • базовая комплектация – покупка одного котла, остальные необходимые узлы придется приобретать отдельно;
 • миникотельня – укомплектованный котел.

Второй вариант предпочтительней. Покупка и монтаж всех составляющих по-отдельности обойдется дороже, чем приобретение и ввод в эксплуатацию укомплектованного котла.

Способ регулировки мощности. От этого параметра зависит удобство пользования прибором. Возможна ступенчатая и плавная регулировка. Первый вариант используют в котлах с несколькими нагревательными элементами.

Плавный выбор мощности предпочтительней. Его преимущества: получение более комфортного микроклимата, экономичность электроэнергии. В бюджетных вариантах маломощных котлов регулировка производительности вообще может отсутствовать.

Способы управления:

 1. Механический. Такие котлы доступны по цене, но точность регулировки температуры недостаточная. Кроме того, механические системы громки – при переключении слышны щелчки. Этот вариант подойдет для котлов, эксплуатируемых в нежилых помещениях.
 2. Электронный. Система управления более удобна и экономична. Использование электронных терморегуляторов и термостатов позволяет сэкономить до 20% электроэнергии. Минус – высокая стоимость.

Стоит обратить внимание на особенности корпуса. Лучше выбирать котел закрытого типа, чтобы дети не имели доступа к деталям электрооборудования.

Рекомендуем также прочесть статью об обустройстве котельной в частном доме. Подробнее – переходите по ссылке.

Выводы и полезное видео по теме

Сравнение котлов Protherm и Stout:

При выборе электрокотла стоит обращать внимание на имя бренда. Предпочтение лучше отдать авторитетным компаниям, качество товаров которых подтверждено положительными пользовательскими отзывами и соответствующими сертификатами. От неизвестных марок лучше отказаться, ведь на кону не только комфортность, но и безопасность пользования.

Возможно вам удалось приобрести новую модель электрокотла? Пожалуйста, расскажите какому устройству отдали свое предпочтение, чем руководствовались при этом и довольны ли работой оборудования? Оставляйте свои комментарии, задавайте вопросы в расположенном ниже блоке.

Источник: sovet-ingenera.com


Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.