Монтаж системи опалення


98abbae416449e7df1059ce46cc1ceb9 Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми руками

При будівництві приватного будинку в певний момент виникає питання про організацію системи його опалення, яка, безумовно, відрізняється від такої при багатоквартирної забудови будинку.

І зовсім не обов’язково вдаватися до допомоги сторонніх служб і компаній, що спеціалізуються на опалення приватних будинків, так як влаштувати його під силу кожному домовласникові самостійно.

В самостійній організації опалення приватного будинку самим складним є початковий етап розрахунку і вибору обладнання. Тому при майже абсолютної самостійності проведення опалення рекомендується проконсультуватися у фахівців, щоб уникнути помилок на даному етапі.

Зміст

 • 1 Які типи систем опалення існують?
 • 2 Який котел краще вибрати?
 • 3 Проектування та схеми системи водяного опалення
 • 4 Розрахунок і вибір радіаторів
 • 5 Вибір і монтаж газового котла, труб, радіаторів, димоходу
 • 6 Вартість матеріалів та робіт
  • 6.1 Із цією статтею так само читають

Які типи систем опалення існують?

Всі типи систем опалення в приватному будинку розрізняються між собою по тому типом теплоносія, який і здійснює вироблення теплової енергії.

Використовуються такі різновиди систем, які здатні рівномірно обігріти всі приміщення і не залишити холодні повітряні маси у віддалених місцях кімнати.

Розрізняють наступні системи опалення:

 • 5e15d12e68126a4b93681aef19196f96 Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми рукамиВодяне. Ключовим елементом даного різновиду є котел, який нагріває воду і доставляє її в труби. У кожному приміщенні приватного будинку встановлюються радіатори, до яких підходить розводка труб, і вода циркулює в отриманому замкнутому контурі. Таким чином, гаряча вода надходить з котла, а повертається до того ж котла, що забезпечує її постійний нагрів.

 • Парове. Принцип роботи даної різновиду опалення приватного будинку аналогічний вищевикладеному. Відмінним є те, що з котла нагріта вода надходить по трубах у вигляді пари, досягає радіаторної системи і, віддаючи теплову енергію, конденсується назад у воду, повертаючись в котел. Особливо важливо те, що парової вид опалення на даний момент не використовують у приватних забудовах, так як котел, що має великі габарити, важко і навіть небезпечно експлуатувати в умовах житлового будинку.
 • Повітряне. Ключовим елементом цього виду опалення приватного будинку виступає теплогенератор, функцією якого є нагрівання повітря і відправлення його по системі повітроводів безпосередньо в приміщення. Відбувається заміна холодного повітря на теплий і холодний повітря спрямовується по воздуховодам назад в теплогенератор. У результаті відбувається своєрідна безперервна циркуляція повітряних мас.
 • Електричне. Дана різновид організації опалення здійснюється за допомогою інфрачервоних обігрівачів, електроконвекторів або системи теплої підлоги. Останній варіант дозволяє рівномірно обігрівати приміщення за рахунок заняття повної площі під підлогою кімнати. Але існує ряд недоліків електричного опалення, в першу чергу, це його неекономічність з великими витратами коштів на електричну енергію. Тому домовласники часто встановлюють разом з ним котел для газового опалення будинку.

Який котел краще вибрати?

Безумовно, з усіх видів опалення та котлів необхідно вибрати найбільш економічний, компактний і зручний для установки в приватному будинку з подальшою експлуатацією.

 • Газове обладнання. Серед його переваг виділяють високу економічність, особливо в Російській Федерації, доступність і простота установки. До недоліків відноситься необхідність регулярного вологого прибирання радіаторів в приміщеннях, вибухонебезпечність і неможливість спонтанного відключення в зимовий час. Також необхідно, щоб поруч з приватним будинком була лінія газопроводу, без якої газовий котел просто не запрацює. ККД газових котлів лежить в межах 70-96%, що залежить від конкретного виду котла.
 • Електрокотли. Основною перевагою даного виду обладнання виступає те, що лінія електропередач майже завжди пролягає поруч з кожним приватним будинком. Також робота електричного котла не створює шумових перешкод, високо автоматизована, володіє точним регулюванням потужності роботи котла і температурного режиму в приміщеннях. Особливу увагу заслуговує відсутність шкоди екології і потреби в побудові димоходу. Недоліки ж включають високу вартість експлуатації, яка безпосередньо залежить від розмірів приватного будинку і часу роботи котла. ККД становить близько 95%.
 • Твердопаливні котли. Вони представляють собою обладнання, яке працює на твердих видах палива (вугілля, торф, дрова). Твердопаливні обладнання не залежить від наявності або відсутності газу або електроенергії, доступно, надійно і дешево по ціновій політиці. Тим не менше, серед недоліків виділяють необхідність періодичного очищення топки і постійного поповнення запасів палива в ній. ККД цього виду котлів не більше 5-10%.

 • Комбіновані котли. Цей вид здатний працювати на різних типах палива, що є великою перевагою. Також при їх використанні відбувається надійне забезпечення безпеки всієї системи і незалежність процесу роботи котла. Плюсом виступає і те, що комбіноване обладнання часто застосовують в якості резерву. Незважаючи на всі переваги, цей тип обладнання для опалення доріг, низький по своїй потужності і вимагає окремого приміщення для зберігання всіх видів палива. ККД становить 80-90%.
 • Альтернативна енергія, до якої відносяться сонячні колектори та теплові насоси. Даний вид обладнання користується енергією навколишнього середовища і створює тепло в приватному будинку. Перевагами є знижена небезпеку пожеж в домі, відсутність неприємних запахів, необхідність постійно змінювати паливо, економічність щодо фінансів і енергії. Недолік же це низький рівень рентабельності, але саме цей тип обладнання вважається прогресивним і спрямованим у майбутнє.
 • Пічне опалення. Воно нерівномірно прогріває весь об’єм приміщення, забезпечуючи тим самим відчутний перепад температур. Повноцінно прогріти піччю можна тільки невеликий за розмірами будинок, що говорить про необхідність застосування більш сучасного типу опалювальної системи.

f52f034cf38956039facace88e8f9f35 Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми рукамиДля правильної покупки відповідного котла потрібно його розрахунок по площі. Для цього необхідно знати площу кімнати в м2 і питому потужність, певну конкретно для кожної області країни. Питома потужність котла розраховується як добуток площі і стандартної потужності для кожної області, поділене на 10. Результат виходить у кіловатах.

Проектування та схеми системи водяного опалення

Існує ряд стандартних схем, за якими проводиться спочатку планування, а далі та встановлення опалювальної системи в приватному будинку. В одних випадках в основу їх класифікації покладено наявність або відсутність спеціалізованого бака для збору конденсату, в інших випадках – кількість труб в основний розводці системи.

Розрізняють відкритий і закритий контури опалювальних систем:

 • У відкритому контурі є спеціальний не повністю герметичний розширювальний бак для накопичення конденсату і подальшої відправки його в котел після охолодження водних мас. Така система дуже проста і незалежна від енергії, так як теплоносій циркулює під дією природних сил. Циркуляція води відбувається в повільному темпі. Для даного контуру підходить установка газового твердопаливного видів котлів. Застосування відкритий контур знаходить в дачних і заміських приватних будівлях.

 • В закритому контурі спостерігається самостійний повернення конденсату в котел з допомогою труби, минаючи розширювальний бак. Це відбувається завдяки герметичності всіх компонентів опалювальної системи, тим самим, теплоносій не випаровується, а циркуляція води забезпечується роботою насоса. Істотним плюсом закритого контуру є те, що за допомогою регулювання обсягу теплоносія можливий контроль за температурним рівнем приміщення. Однак цей контур потребу в електропостачанні. Застосування закрита система знаходить у котеджних будівлях.

4dce2bc4505805fbe824eb890945f9bd Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми руками

Схема системи опалення з природною циркуляцією

За кількістю задіяних в розводці труб розрізняють системи:

 • однотрубну або ленінградську;
 • двотрубну;
 • колекторну (багатоконтурну).

Однотрубна або ленінградська схема має своєю відмінною рисою відсутність окремого виходу для холодної води. Тим самим вся вода, перебуваючи і циркулюючи в закритому контурі в напрямку від попереднього радіатора до наступного, нагріта до різної температури в різних відділах всієї системи. Ближче до периферически розташованим радіаторів вода прохолодна, а біля котла, навпаки, може бути занадто гарячою, що тільки погіршує ефективність обігріву всього будинку.


Також слід зазначити, що при виході з роботи одного радіатора вимикаються всі наступні. Але існують і плюси однотрубної схеми: вона досить просто встановлюється, навіть самостійним шляхом.

Двотрубна схема відрізняється більш якісним обігрівом всіх приміщень у приватному будинку, оскільки до кожного з радіаторів в її складі підключено по дві труби.

Одна з них призначена для відтоку остиглої води назад до котла, а друга – для доставки гарячої вод від котла.

Таким чином, всі радіатори в даній схемі вирівняні по температурі, забезпечуючи ефективність роботи системи.

Відео про однотрубної і двотрубної системи опалення:

При колекторній (багатоконтурною) схемою на радіаторах є спеціальний пристрій – колектор. Він призначений для підрозділу загального водного потоку на декілька ліній та залучення декількох контурів. До радіаторів все так само підходять дві труби, але вже не з’єднуються між собою, а, проходячи колектор, направляють воду в котел.

При виборі трьох перерахованих вище схем кращим теплоносієм є вода.

Розрахунок і вибір радіаторів


При виборі підходящого для вашої опалювальної системи виду радіатора варто орієнтуватися на забезпечення їм:

 • стабільною тепловіддачі в приміщення;
 • гарного зовнішнього вигляду;
 • зручності у використанні.

За особливостями конструкції виділяють радіатори:

 • Секційні. Включають в себе ряд відділень – секцій.
 • Трубчасті. Складаються з зігнуто йдуть трубок, по яких відбувається циркуляція теплоносія.
 • Панельні. Виконані у вигляді литих панелей з ємностями для носія тепла.
 • Пластинчасті. Представлені пластинами, на які додатково укріплений нагрівальний елемент.

По використовуваному матеріалу виділяють радіатори:

 • Сталеві. Шляхом передачі тепла для них є конвекція, вони високо ефективні, прості в установці, зручні і дуже економічні.
 • Чавунні. Так само ефективні і дешеві, але зовнішній вигляд більш громіздкий, і підвищена імовірність незапланованих проривів при підвищенні тиску в трубах.
 • Алюмінієві. Вони більш естетичні, легкі, рівень віддачі тепла високий.
 • Біметалеві. При їх експлуатації можливе застосування будь-якого типу носія тепла, до того ж, вони здатні витримати більший тиск в системі.

3571182fed9ab2f32cec233787226b5b Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми рукамиДля оптимального обігріву всього приватного будинку важливий правильний розрахунок потужності підібраних радіаторів з урахуванням площі кімнат, умов клімату місця проживання, а також втрат тепла. Потужність радіатора означає те, скільки теплової енергії він цілком або його окрема секція може перенести в кімнату протягом години.

У стандартних чавунних радіаторах потужність однієї секції становить 160 Вт, що дуже зручно для визначення потужності всього радіатора за допомогою множення цієї величини на кількість секцій. За тим же принципом вважається потужність алюмінієвого радіатора, де середня величина потужності секції дорівнює 200 Вт. Якщо радіатор сталевий панельний, то він не включає секції і має стандартну загальною потужністю 800-1400 Вт.

Теплова потужність будь-якого підібраного радіатора повинна компенсувати тепловтрати приміщення, саме тому так важливо ретельно підбирати радіатор з урахуванням всіх основних характеристик.

Вибір і монтаж газового котла, труб, радіаторів, димоходу


Обов’язковим етапом самостійного обладнання опалювальної системи будинку є вибір труб. Існує кілька видів труб для опалення, відрізняються один від одного по ряду параметрів. До основних з них відносять:

 • Поліпропіленові. Це самий популярний тип труб, відрізняється відмінною внутрішньою поверхнею і надійної товщиною стінки. Асортимент їх значний, а ціни економні. Можуть експлуатуватися протягом 50 років і не піддаються корозії. Однак після установки ускладнена заміна окремих блоків всієї системи.
 • Мідні. У зв’язку з високими цінами і труднощами у встановленні цей тип майже не затребуваний для опалення будинку. Хоча при різкому зниженні температури герметичність їх не страждає, що тільки убезпечить будинок.
 • Металопластикові. Доступні за ціною, проте деталі, що використовуються при їх з’єднанні, навпаки, дорогі. Прості в монтажі, не схильні до корозії. Служать протягом 15 років.
 • Сталеві. Вони так само майже не встановлюються приватні споруди з-за труднощів монтажу, потреби заземлення і схильності до корозійних процесів.

027370fb9b8377bb76c570148828153b Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми рукамиТруби монтуються у відповідності з їх типовими особливостями та призначенням для холодної або гарячої води. Посилаючись на підготовлену схему розводки, труби послідовно з’єднують спочатку з котлом, після один з одним і, нарешті, з радіаторами. З’єднання здійснюється за допомогою кутиків, перехідників, муфт, трійників, хрестовин, заглушок і хомутів.

Після вибору необхідного обладнання, в тому числі котла, приступають до його самостійній установці в кілька етапів. Для цього спочатку враховують параметри котельні кімнати: не повинна бути менше 5 м при висоті стелі до 2,5 метрів, хороша вентиляція, вікно (при розміщенні котла в підвалі, що є найбільш частим місцем вибору), димар, аналізатор газів. Котел ставлять на бетонну підлогу або лист з металу при вертикальному його розташування або вішають на стіну – при настінному.

Якщо котел розташовують на стіні, то спочатку монтується димар з отвором для нього, виводять на вулицю. Далі виробляють підвішування котла гаками і болтами і з’єднання його з заздалегідь встановленими димарем, а також із загальним газопроводом. Підводяться труби у відповідності з обраною системою опалення, і підключається електроенергія. При установці котла на стіну вибирають несучу міцну стіну, визначають оптимальну висоту і положення котла.

Якщо котел розташовують на підлозі, то виготовляється спеціальний бетонний подіум висотою близько 15-20 див. Встановивши котел на нього, витративши чимало сил на це, запобігаємо хитання. Також проводиться підключення до димоходу, отвір для якого розташовують на стіні кзади від котла. Труба димоходу спрямовується на вулицю в низхідному напрямку. Отвір димоходу після повної установки закривають за допомогою розчину. Котел з’єднується з газопроводом.

88a58cf7ef9d99c4dab9302f4d84a0f1 Система опалення приватного будинку: типи та монтаж своїми руками

Електричний котел — фото

Якщо монтується електричний котел, підключення його до димоходу не потрібно.

Можна виконати монтаж сонячного колектора своїми руками. Місце для нього вибирається у виїмці стіни трохи вище підлоги або спеціально організованому металевій скриньці. Враховують, що до колектора підключать багато труб, тому для радіаторів роблять свою підводку.

Важливим є встановлення радіаторів. Їх розташовують на нижній частині стін не менше ніж на 10-15 см від підвіконня і 10 см від підлоги, а відстань від решітки радіатора і стіни має становити приблизно 2-4 див. Вибирають найбільш оптимальний спосіб монтажу:

 • Бічний односторонній. Це найбільш часто зустрічається тип установки, при якому труба для гарячої води кріпиться до верхньої частини радіатора, а холодної – до нижньої.
 • Нижній. Обидві труби спрямовані у бік підлоги, що створює більш вигідний естетичний вигляд.
 • Діагональний. При ньому труба гарячої води підключена до верхньої частини радіатора одного його боку, а холодної – до нижньої частини іншого боку.

Після повної установки котла, труб, димоходу, радіаторів здійснюється запуск системи опалення та її заповнення теплоносієм. Запуск котла здійснюється звичайно в теплу пору року. Під тиском теплоносій розподіляється по всім компонентам опалювальної системи.

Відео про монтаж системи опалення у будинку:

Вартість матеріалів та робіт

Ціна, за яку ви зможете самостійно встановити опалювальну систему в приватному будинку, багато в чому залежить від вибору теплоносія, розмірів будинку, типу труб, котла, виду організації системи.

В середньому вартість усіх матеріалів і інструментарію на кінець установки складе від 25000 рублів для газового опалення, а для установки електричного теплого статі – 20000-30000 рублів.

Але варто ще раз нагадати, що все дуже залежить від типу вибраного обладнання. У деяких випадках повна система опалення приватного будинку обходиться в 200000 тисяч рублів.

Вартість встановлення системи опалення фахівцями дорожче, насамперед, через оплати їх безпосередньої роботи. Так, за встановлення різних видів радіаторів піде в середньому 2000-2500 рублів за монтаж теплої підлоги – близько 500 рублів за квадратний метр, за встановлення котла – приблизно 3000-5000 рублів. Дані суми додаються до загальної вартості обладнання.

Якщо Ви хоча б трохи мислите в ремонті і, наприклад, монтаж системи водопостачання, то самостійна установка опалювальної системи в приватному будинку набагато вигідніше допомогою компаній. Це й обумовлює вибір багатьох власників будинків саме своїми силами обігріти свій будинок.

Таким чином, існує велика різноманітність видів устаткування для монтажу опалення в приватному будинку, а також способів його установки. При виборі типу опалювальної системи слід враховувати не тільки загальну вартість майбутніх робіт, але і свої сили, можливості, розмір будинку і кліматичні умови регіону. Влаштувати обігрів свого будинку під силу кожному, необхідно лише добре постаратися.

Источник: dovidkam.com

Схемы монтажа системы отопления в частном доме

На практике применяются два вида систем – схем (или видов разводки труб), а именно:

 • однотрубная;
 • двухтрубная.

Каждая из них имеет свои преимущества, недостатки и используется в разных случаях.

Однотрубная система

Этот тип разводки более дешевый и простой. Система строится в виде кольца – все батареи соединяются последовательно друг с другом, и горячая вода движется от одного радиатора к другому, затем попадает снова в котел.

Эта схема отопления весьма экономична в своем исполнении, ее просто монтировать и проектировать. Но в ней присутствует один существенный недостаток. Он настолько весомый, что многие отказываются от такой разводки и предпочитают более дорогую и сложную – двухтрубную. Проблема в том, что по мере продвижения теплоносителя он будет постепенно остывать. До последней батареи вода будет поступать чуть теплой. Если же увеличить мощность котла, то первый радиатор будет слишком сильно нагревать воздух. Такая неравномерность распределения тепла и заставляет отказываться от простой и дешевой однотрубной системы.

Можно попробовать выйти из сложной ситуации, увеличив количество секций последнего радиатора, но и это не всегда эффективно. Отсюда напрашивается вывод, что однотрубную разводку можно использовать в том случае, когда количество соединенных последовательно батарей составляет не более трех.

Некоторые выходят из ситуации следующим образом: подключают к котлу насос, тем самым заставляя воду двигаться в принудительном порядке. Жидкость не успевает остывать и проходит через все радиаторы, почти не теряя температуры. Но и в этом случае вас ждут некоторые неудобства:

 • насос стоит денег, а значит, растут затраты на установку системы;
 • увеличивается потребление электроэнергии, так как насос работает от электричества;
 • если отключат электричество, то не будет давления в системе, а значит, не будет и тепла.

Двухтрубная система

Такая разводка отопления в частном доме будет намного эффективнее и лучше однотрубной. Хотя она и дороже в исполнении, и сложнее в монтаже, но позволяет равномерно распределять тепло по всем батареям, что поможет создать комфортные условия. В отличие от однотрубной, в этой разводке труба с горячей водой подводится под каждый радиатор, а остывшая жидкость спускается по обратной линии в котел. Так как теплоноситель подается сразу на все батареи, то и последние нагреваются одинаково.

Эта система не намного сложнее первой, придется покупать большее количество материалов, так как подводить трубы придется к каждому радиатору.

Двухтрубная система может работать по двум схемам:

 • коллекторной;
 • лучевой.

Первая схема работает следующим образом: на чердаке необходимо установить коллектор (специальное устройство, состоящее из множества труб), который распределяет теплоноситель по трубам отопления. В этом же месте нужно установить запорную арматуру, которая будет отсекать контуры. Такая конструкция достаточно удобная, она облегчает ремонт всей линии и даже отдельного радиатора. Схема хотя и надежна, но у нее есть один существенный недостаток – сложный монтаж с большим количеством материалов (запорные арматуры, трубы, датчики, устройства контроля). Коллекторная схема разводки труб отопления схожа с лучевой, но более сложная и эффективная.

Выбираем оборудование для отопления частного дома

На рынке представлен огромный ассортимент котлов. Появились даже гибридные котлы, способные работать, например, как на газе, так и дровах. Так, выбор зависит сугубо от ваших предпочтений и нужд. Конечно, более дорогими будут котлы с полным набором автоматики и гибриды. Первые с лихвой окупятся своим высоким КПД, а вторые – универсальностью.

Нельзя посоветовать конкретную модель, так как разные приборы имеют различную мощность. Выбирайте тот аппарат, который максимально подойдет для ваших условий, однако старайтесь подбирать котел так, чтобы его эксплуатация не была затратной. Если пользуетесь дровами, то лучше выбрать модель на дровах. Если подведен газ, то используйте газовую модель.

Составляем проект отопления

Чтобы провести отопление в частном доме своими руками, вам обязательно понадобится проект. Его нужно составлять в следующем порядке:

 1. Сначала сделайте эскиз дома.
 2. Затем проведите зонирование дома и определите степень комфортности каждого помещения.
 3. Вычислите теплопотери для всех комнат по отдельности.
 4. Спроектируйте размещение батарей в каждом помещении.
 5. Определите количество необходимых секций для каждого радиатора.
 6. Выберите схему отопления.
 7. Рассчитайте мощность котла, необходимое количество материалов (метраж труб, количество тройников, вентилей, автоматики и прочее).

Проблем с эскизом дома возникнуть не должно, поэтому переходим сразу к зонам комфортности.

Зонируем помещения

Грамотное распределение тепла позволит вам не только чувствовать себя комфортно дома, но и может сэкономить некоторые средства. Итак, какую же температуру лучше выдерживать в разных помещениях:

 1. Общая температура комфорта должна быть в пределах 20-24 градусов.
 2. Для спальни лучше чуть повысить температуру и установить ее в рамках 22-25 градусов.
 3. Для ванной комнаты, санузла, гостевой и комнат, где вы находитесь большую часть времени, диапазон температур составит от 21 до 24 градусов.
 4. Для столовой, кухни, рабочего кабинета температуру лучше снизить до 18-22 градусов.
 5. Для прихожей, гаража и проходной зоны можно установить предел в 12 градусов.

Подсчитываем теплопотери

Расчет можно упростить, не учитывая внутренний теплообмен между комнатами. При подсчетах важно определить количество наружных стен и углов, именно там идут наибольшие потери. Величину потерь можно высчитать, взяв данные из нижеприведенной таблицы и умножив их на толщину стены.

По тепловому сопротивлению

Материал и толщина стен Rt
Кирпичная стена толщиной в 3 кирпича (79 см) 0,592
Кирпичная стена толщиной в 2,5 кирпича (67 см) 0,502
Кирпичная стена толщиной в 2 кирпича (54 см) 0,405
Кирпичная стенатолщиной в 1 кирпич (25 см) 0,187
Сруб из бревен диаметр 25 см 0,55
Сруб из бревен диаметр 20 см 0,44
Сруб из бруса толщиной 20 см 0,806
Сруб из бруса толщиной 10 см 0,353
Каркасная стена(доска+минвата+доска) 20 см 0,703
Стена из пенобетона 20 см 0,476
Стена из пенобетона 30 см 0,709
Штукатурка 2-3 см 0,035
Потолочное (чердачное) перекрытие 1,43
Деревянные полы 1,85
Двойные деревянные двери 0,21

По приведенным теплопотерям

Удельные теплопотери элементов ограждения здания (на 1 м2 по внутреннему контуру стен) в зависимости от средней температуры самой холодной недели в году

Характеристики ограждения Наружная температура, °C Тепловые потери, Вт/м2
Окно с двойным остекление -24 117
-26 126
-28 131
-30 135
Сплошные деревянные двери (двойные) -24 204
-26 219
-28 228
-30 234
Чердачное перекрытие -24 30
-26 33
-28 34
-30 35
Деревянные полы над подвалом -24 22
-26 25
-28 26
-30 26

Батареи

Выбор радиаторов очень важен. От этого зависит не только долговечность системы отопления, но и градусы тепла в вашем доме. Существует всего 4 типа батарей:

 • чугунные;
 • стальные;
 • алюминиевые;
 • биметаллические.

Лучше всего отдают тепло, дольше всех служат – чугунные радиаторы. Но их сложно устанавливать из-за значительного веса. Отличным выбором будут биметаллические батареи. Они долговечны, хорошо отдают тепло, но стоят дороже, чем другие варианты. Алюминиевые и стальные лучше не устанавливать, так как алюминий недолговечный, а сталь не сможет справиться с нагревом комнат в лютый мороз.

Чтобы правильно рассчитать количество секций радиатора на комнату, вам необходимо число теплопотерь умножить на 1,2 (коэффициент запаса) и поделить на тепловую мощность секции батареи. Округлять значение нужно в большую сторону.

Батареи лучше устанавливать под окном. Такой ход несколько снизит теплопотери через оконный проем. Но в этом случае батарея будет отдавать часть своего тепла стене, что вам совсем не нужно. Поэтому мы рекомендуем на стенку, где установлен радиатор, монтировать «экран». Выполняется он обычно из фольги и служит отражателем тепла. Теплый поток отражается и возвращается в помещение, нагревая при этом воздух, а не стену.

После всех подсчетов вам необходимо выбрать схему отопления, о которой уже говорилось ранее. Наш выбор неизменен – мы рекомендуем двухтрубную.

Расчет мощности котла

Стоит отметить, что параметр мощности лучше брать с небольшим запасом, так вы обезопасите себя в сильный мороз. Нагревательный прибор спокойно справится с чрезвычайной ситуацией.

Чтобы рассчитать мощность, вам необходимо сложить мощности всех радиаторов (возможно и других приборов, которые будут питаться от котла), умножить эту величину на 1,4 (это коэффициент, учитывающий теплопотери на вентиляцию). Полученную цифру нужно разделить на коэффициент использования мощности и на КПД котла. После чего выбирайте котел из таблицы, который наиболее соответствует получившемуся значению.

Последние заготовки

Когда все расчеты сделаны, вам необходимо замерить все расстояния, чтобы купить нужное количество труб, тройников. Берите все с небольшим запасом. Покупайте котел, согласовывайте все необходимые документы, приобретайте радиаторы и прочие расходники.

Проводим монтаж отопления в частном доме

Система отопления устанавливается в несколько этапов. Первым делом вам необходимо обустроить помещение под котел. Оно должно быть хорошо проветриваемое, обработанное огнеупорными материалами. Сам котел монтируется не вплотную к стене, а с небольшим отступом. От потолка, пола и остальных стен также нужно отступить. Вешайте прибор так, чтобы к нему было легко добраться.

После установки котла переходите к подключению насоса (если он нужен) или монтажу коллектора (если предусмотрен). Также закрепите все регулирующие и измерительные приборы около котла. Только после вышеперечисленных действий стоит переходить к обустройству магистральных трубопроводов. Здесь не обойтись без перфоратора, так как для прокладки линии придется пробивать в стенах отверстия.

Радиаторы устанавливаются в последнюю очередь. Перед монтажом нужно разметить стену, затем просверлить отверстия, куда устанавливают кронштейны. При разметке соблюдайте следующие расстояния: от пола до нижней стороны батареи – не менее 10 см, от стены до задней стенки – не менее 2 см, а от подоконника – не менее 10 см. Желательно на все входы и выходы батарей ставить вентили, что упростит замену или ремонт.

На самом деле установка системы отопления в частном доме – не настолько сложное занятие. Достаточно соблюдать все правила и работать без спешки. Проблема заключается лишь в сроках. Если у вас не слишком много времени, то посмотрите цены на работу, прикиньте, что вы сможете сделать самостоятельно, а что лучше доверить мастерам. Таким образом, вы сэкономите время и деньги. Покупайте качественные материалы, тогда все элементы прослужат вам намного дольше. Также устанавливайте хорошие радиаторы, они буду иметь больший КПД, а значит, затраты на топливо сократятся.

Источник: remont-system.ru

Монтаж системи опалення — ціна приваблює доступністю

Монтаж опалювальних систем в будь-якому приміщенні, якому потрібно обігрів, є досить трудомісткою частиною інженерних робіт. Під ним мається на увазі монтаж котла, монтаж радіаторів і розводка труб. Всі ці операції забезпечують отримання єдиної мережі, що забезпечує оптимальний кліматичний мікроклімат, а разом з ним — затишок і комфорт для проживання кожної людини. При цьому ціна обладнання і установка системи опалення цілком виправдані кінцевим результатом.

Розрахунок опалення дозволяє нашим фахівцям виконувати всі необхідні роботи на найвищому рівні, без будь-яких відхилень. В процесі подальшої експлуатації у замовників не виникає проблем.

Установка системи опалення по всім правилам і нормативам

Установка системи опалення, будучи сучасним рішенням проблеми обігріву приміщень, забезпечує суттєве зниженняУстановка системи опалення у Львові витрат на створення комфортних умов. Можливості технічного прогресу дозволяють обігрів довести до автоматизму. Пристрої автоматики, ціна яких доступна більшості співвітчизників, гарантують комфортний температурний мікроклімат в залежності від того, яка погода на вулиці.

Співпраця з інтернет маркетом Еспо завжди вигідна

Звернувшись до нас, будь-який клієнт отримує повний комплекс послуг по обладнанню опалювальних систем, які відрізняються:

 • Точністю розрахунків.
 • Високою якістю монтажних робіт.
 • Демократичністю ціни послуг.
 • Гарантія довгострокового якісного функціонування.
 • Швидким виконанням замовлень будь-якої складності.
 • Наявністю у нас висококваліфікованих фахівців.

Источник: espo.com.ua

Вибираємо основний прилад

Сучасні технології дозволяють встановити системи обігріву різних типів. Існує безліч варіантів вироблення теплової енергії, щоб правильно і доцільно вибрати джерело тепла слід звернутись до фахівців, адже, дуже важливо, щоб обладнання було надійним, економічним, довговічним, а також відповідало всім вимогам, пов’язаним з його майбутньої експлуатацією.

Монтаж системи опалення

Джерелом тепла може бути:

 • котел ( газовий, електричний, твердопаливний та ін) Найкращим варіантом з котельної техніки є конденсаційний котел, він оснащений високоефективним теплообмінником з високоякісної нержавіючої сталі. Завдяки його ефективності вихлопні гази, перш ніж потрапити в димохід, охолоджуються настільки, що міститься в них водяна пара конденсується і додатково виділяється тепло від конденсації передається системі опалення.
 • тепловий насос – це можливість в буквальному сенсі генерувати безкоштовну теплову енергію з грунту, води або повітря. Використовуючи ці екологічні та надійні агрегати ви можете зменшити витрати на опалення приміщення.
 • сонячний колектор – це конструкція або пристрій, що перетворює енергію Сонця в тепло Ефективність роботи колектора безпосередньо залежить від кількості сонячного світла, яке потрапляє на поглинаючу поверхню, тому дуже важливий професійний монтаж сонячних колекторів.
 • міська мережа, та інші джерела.

Які є радіатори для системи опалення

Монтаж радіаторів опалення – відповідальна робота, від результатів якої залежать не тільки характеристики подальшої служби радіатора, але і безпечне функціонування всієї системи опалення. Щоб бути впевненими в результаті, довірте установку фахівцям компанії «Теплософт» у Львові.

Радіатор – нагрівальний прилад, що складається з секцій з внутрішніми каналами, за якими і циркулює теплоносій. Існує кілька різновидів радіаторів опалення, що володіють різними експлуатаційними характеристиками:

 • чавунні;
 • алюмінієві;
 • сталеві;
 • біметалічні.

Монтаж опалювальних радіаторів може виконуватися в декількох варіантах, в залежності від типу батареї і особливостей системи опалення:

 • нижнє підключення – характерно для сталевих панельних радіаторів, труби ховаються в підлогу або стіну;
 • бокове підключення – труба може йти зовні або ховатися в стіну;
 • діагональне – найбільш часто використовується для чавунних моделей (підведення – зверху, зворотня – знизу).

Різновиди труб для системи опалення

Трубопроводи – основний елемент систем опалення. Виготовляються з різних матеріалів, мають певні характеристики і способи монтажу. Вибір виду і матеріалу труб для водопроводу – найважливіший етап при розробці і прокладанні системи опалення.

Залежно від ознак і технічних показників (робочий тиск, температура) проводиться вибір трубопроводів для системи опалення.Монтаж системи опалення

Трубопроводи системи опалення за матеріалом виготовлення діляться на дві великі групи:

 • металеві;
 • полімерні (пластикові).

До металевих труб відносять:

 • сталеві з вуглецевої сталі;
 • сталеві з нержавіючої сталі;
 • сталеві оцинковані;
 • мідні.

До полімерних труб відносять такі види трубопроводів:

 • металопластикові;
 • поліпропіленові;
 • поліетиленові;
 • полівінілхлоридові;
 • полібутиленові.

Трубопроводи для системи опалення слід вибирати з урахуванням таких критеріїв:

 • робочий тиск і температура води;
 • спосіб прокладки;
 • тривалість експлуатації;
 • вартість.

Вибираючи діаметр і матеріал труб для опалювальних систем, найкраще порадитися з провідними фахівцями, які підкажуть який вид матеріалів ідеально підійде для будівлі і системи опалення.

Источник: companion.ua

2. Вибір і монтаж системи опалення

 • При проектуванні і монтажі опалення треба строго дотримуватися вимог нормативно-технічної документації про проектування і встановлення опалювальних систем законодавства України, вимог пожежної безпеки, і безпеки життєдіяльності людини
 • при автономному опаленні твердопаливним котлом потрібне встановлення системи безпеки, усе більш або менш сучасні газові котли мають вбудовані системи безпеки;
 • недопустимі помилки в проекті монтажу системи опалення, які можуть вплинути на небезпеку для життя людини;
 • Дотримання усіх вимог до відведення продуктів згорання палива, достатні діаметри і тяга в димарях
 • Проектування і встановлення опалювальних котлів, що мають запасну потужність для обігріву необхідної площі;
 • Радіатори системи опалення мають бути правильно підібрані виходячи з тепловтрат приміщення і кількості прохідного теплоносія;
 • об’єм бака-акумулятора повинен мати правильне співвідношення з кількістю теплоносія в системі опалення;
 • заборонено звужувати діаметри входу і виходу на радіаторах опалення і котлах;
 • Заповнювати системи опалення агресивними і отруйними незамерзаючими рідинами, якщо це не передбачено в спеціальній технічній документації або паспортах устаткування

Оптимально підібрана конфігурація системи-це не лише затишок, але і ваші гроші. Користуючись багаторічним, досвідом наші теплотехніки спроектують вашу опалювальну систему так, щоб максимально ефективно використовувати теплову потужність і зменшити тепловтрати, що в майбутньому дозволить істотно заощадити гроші та зменшити термін окупності опалювального устаткування

Источник: energoinvest.ua


Leave a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.